CROM&NİKEL PASLAMAZ UYGULAMALARININ ÇOK YOĞUN KULLANILDIĞI ESERLERDENDİR.

  •   10 adet, çift kanat ve grup kapı uygulamaları,
  •   11 metre Kubbe alemi ve  bağlantılı avize aydınlatma grubu,
  •   Mihrapta ve cami içerisinde GOLD&CROM panolar, lazer işleme, Ayetler, sureler, hat uygulamaları,
  •   Minber üzerinde hareketli ESMA-ÜL HÜSNA uygulaması,
  •   Minarelerde 3 katlı şerefeler, kandiller,  Külah, alem ve paratoner uygulamaları,
  •   Genel kullanım alanları geçiş ve bölmeler, ile hijyenik alan uygulamaları,
  •   Ayakkabılıklar, dere, kanal, ızgara, ve rögarlar,
  •   Granit üzerinde lazer uygulamalı tarihi motif desen ve ayetler uygulanmıştır.

CAMİ İstanbul gaziosmanpaşa arnavutköy beldesinde 1996 inşaatına başlanmış Türkiye’nin en büyük camilerindendir. 12.000 kişi KAPASİTELİ, 6 minareli 68 kubbelidir.   100 metre minare yüksekliği ile CUMHURİYET TARİHİNİN EN İHTİŞAMLI ve MODERN ESERLERİNDENDİR.

 

PASLANMAZ KAPILAR, Komple paslanmaz malzemeden Camiye özel projelendirilerek  SELÇUKLU MİMARİSİNDE uygulanmıştır. Özel mil menteşe, rulman yataklı, özel kilit, kauçuk dayama ve tüm bağlantı elemanlarında PASLANMAZ MALZEME kullanılmıştır.

Kapı alt göbeğinde Kûfî motif PASLANMAZ ve GRANİTE  WATERJET Teknolojisi ile giydirilip tek satıh üzerinde özel kimyasal birleştirme uygulanmıştır. DÜNYADA İLK OLARAK UYGULANAN YÖNTEMİN TEK ÖRNEĞİ  BU CAMİDE KULLANILMIŞTIR.

 

paslanmaz alemler, Ana kubbeye  11 metre uzunluğunda ALEM monte edilmiştir.

Alem kubbe ekseninde geniş oturma yüzeyine yayılmıştır. ana şaft devamına cami merkez avize montajı yekpare tamamlanmıştır. Ayrıca minarelerde komple paslanmaz külah üzerinde imal edilen alemlere paratonerler monte edilmiştir.

 

Paslanmaz MİHRAP VE cami içi pano UYGULAMALARI, GOLD&CROM Paslanmaz levha üzerinde lazer ile FATİHA suresi işlenmiştir. Mihrabın iki yanında

200 x 200 cm boyutlarında Granit çerçeveli, kurşun geçirmez   cam  içerisinde aydınlatmalı kullanılmıştır. SÜLEYMANİYE  CAMİİN’de uygulanan tarihi ÇİNİ ÜZERİNE İŞLENMİŞ  FATİHA SURESİ, Teknolojik imkanlarla GOLD&CROM Üzerinde lazer kesim ile uygulanmıştır.

Ayrıca,  saat, kapı üzeri motifler, imam ve müezzin odalarında  ve MUHTELİF PANOLARDA, ayet ve sureler  hat YAZILARI LAZER İLE  işlenmiştir. tüm eserler aydınlatmalı tasarlanmıştır.

 

MİNBER ÜZERİNDE paslanmaz ESMA-ÜL HÜSNA UYGULAMASI : MİNBER’de GOLD&CROM paslanmaz MALZEME ÜZERİNE ESMA-ÜL HÜSNA İŞLENMİŞTİR. 8 köşeli, alemli,  döner haraketli, aydınlatmalı tasarlanmıştır. LAZER işleme ile uygulanmıştır.

MİNARE UYGULAMALARI,  camide  100 metre yüksekliğinde 5. ve 6. minarelerde, montaj alanına uygun ( 100 metre ) PASLANMAZ ŞEREFELER 3 Katlı tamamlanmıştır.  Kapı motiflerinde kullanılan CAMİYE ÖZEL Kûfî motif ŞEREFELER 9 KÖŞELİ İMAL EDİLMİŞTİR.  9 köşede ELEKTRONİK LED Teknolojisi ile kandiller ile tamamlanmıştır. Minarelerde kullanılan 810 ADET KANDİL Toplam 810 WAT ( 1 Kwh den daha düşük ) sarfiyat ile hizmet vermektedir.  % 99 ENERJİ TASARRUFU SAĞLANMAKTADIR. ( 6 minareli camide İftardan sahura kadar yanacak KANDİLLER 150.TL /gün elektrik sarfederken BU CAMİDE 1,5.TL/gün ELEKTRİK HARCAMAKTADIR. ) Ayrıca LED Teknolojisinin vediği 20 YIL KULLANIM ÖMRÜ, Bakım giderlerini de ortadan kaldırmaktadır.

Minarenin külah ve alemleri ile bağlantı elemanlarında komple paslanmaz malzeme kullanılarak tamamlanmıştır.

 

Paslanmaz ekipmanlar,  Ortak kullanım alanlarında, ayakkabılık, sulu kullanım alanları, bölmeler, kişisel temizlik alanları ile ulaşımı ve bakımı zor olan kanal, dere, ızgara ve rögarlar PASLANMAZ MALZEME KULLANILMIŞTIR. Şadırvan ve abdesthane oturakları, musluk aynaları, askı ve kullanım alanları PASLANMAZ ÇELİK MALZEMEDEN ÖZEL ÜRETİLMİŞTİR.